Rynek e-booków w Polsce rozwija się coraz prężniej. Według badań przeprowadzonych przez najpopularniejsze księgarnie internetowe najchętniej czytana była literatura piękna, kryminały oraz fantastyka.

Beletrystyka na pierwszym miejscu

Mówi się, że poziom czytelnictwa w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Jednak dane te z roku na rok wydają się zmieniać. Czytelnicy chętnie sięgali po e-booki, których tematyka oscylowała wokół tematów społecznych i obyczajowych.

Kryminał i jego fani

Popularna literatura to ta, która wzbudza u czytelnika silne emocje. Nic zatem dziwnego, że na liście bestsellerów znalazły się różne książki z gatunku powieści kryminalnej. W zeszłym roku jednym z chętniej wybieranych tytułów była książka „ Dziewczyna z pociągu” autorstwa Pauli Hawkins. Swoiste rekordy popularności uzyskała także kolejna książka Dana Browna a mianowicie „Inferno”.

E-booki 2017

Na liście tych najbardziej wyczekiwanych tytułów znajdziemy chociażby „Krótką historię siedmiu zabójstw” pióra Marlona Jamesa. Dostępność e-booków powoduje, że zyskują one coraz większe grono użytkowników. Ich największą zaletą jest przede wszystkim ich mobilność.

Similar Posts